Iedereen kent hem van de verkiezings-statistieken. Zijn huidige bezigheden concentreren zich op het Internet en de invloed van dit medium op de samenleving.


Maurice de Hond studeerde antropologie aan de Universiteit van Amsterdam. In 1976 ontwikkelde hij een accurate methodiek om de verkiezingsuitslagen te voorspellen. Tot de dag van vandaag wordt deze methodiek door hem gebruikt om het Nederlandse volk op de hoogte te houden van de meest recente stand van zaken omtrent de verkiezingsuitslagen. Naast deze bezigheden wist hij tot 1986 leiding te geven aan een groot Nederlands marktonderzoeksbureau.

In 1987 nam De Hond zijn eerste stappen in de digitale wereld. Als voorzitter van Vendex Headstart Inc. introduceerde hij de personal computer voor de Amerikaanse massa markt. In 1989 werd deze organisatie verkocht aan Philips. Zijn volgende stap was het verkopen van de Gouden Gids op diskette en CD-ROM.

In 1995 verwoorde De Hond zijn ervaringen en visie in het boek “Thanks to the speed of light". In dit schrijven werd uitgelegd welke invloed Internet op de samenleving zou krijgen. Tussen 1995 en 1998 werd hij door uitgeverij Wegener Arcade aangetrokken om de functie van voorzitter van de divisie IT & Nieuwe Media te vervullen. In de zomer van 1998 richtte hij Icom op. Icom staat voor Internet COmpetence Network en is een organisatie die deelneemt in twintig tot dertig jonge, kansrijke Internetbedrijven in Nederland. De toegevoegde waarde die Icom levert aan deze bedrijven raakt alle aspecten van de bedrijfsvoering.

De Hond treedt als adviseur voor de overheid op als het gaat om Internetvraagstukken. Daarnaast geeft hij lezingen en interviews over de mogelijkhedene consequenties die Internet de samenleving te bieden heeft.


Het favoriete gerecht van Maurice de Hond is 'Mossel Maaltijd'.


Maurice de Hond
Advertentie Het Kookboek
Advertentie Hartstichting